عمران اطلس ایرانیان
مرکز خرید اطلس گاندی

«اطلس گاندی» یک مجتمع تجاری-اداری بسیار مدرن و مجهز است که به‌زودی در یکی از مهم‌ترین مناطق تهران بزرگ قد می‌کشد. خیابان گاندی از معروف‌ترین خیابان‌های تهران است که به‌لحاظ تجاری موقعیت بسیار ممتازی دارد؛ چرا که میدان ونک و این خیابان از پر رفت‌ و آمدترین مکان‌های تهران هستند. از مدت‌ها پیش خیابان گاندی مرکز تجمع ساختمان‌هایی با کاربری اداری بوده است. با این حال موقعیت تجاری این محدوده را مغازه‌هایی که به‌صورت خطی ایجاد شده‌اند تأمین می‌کند، در واقع نبود یک مرکز تجاری مجهز و مدرن که بتواند مکملی مناسب برای فعالیت‌های تجاری این محدوده باشد در خیابان گاندی به‌شدت احساس می‌شد. به همین دلیل ایرانیان اطلس، این خیابان را برای احداث مجتمع تجاری-اداری اطلس گاندی در نظر گرفت تا بتواند با ایجاد این مجموعه مدرن و پیشرفته گامی مؤثر برای تأمین رفاه و آسایش شهروندان تهرانی بردارد. علاوه بر این، از آنجایی که مجتمع در خیابان گاندی نبش خیابان چهارم واقع شده است، از شمال از طریق اتوبان حقانی و میدان ونک همچنین از جنوب از طریق میدان آرژانتین، دسترسی بسیار مناسب و خوبی دارد. به همین دلیل بی‌شک می‌توان گفت که به لحاظ ترافیکی مشکلی برای این محدوده ایجاد نخواهد شد.

اگرچه پروژه گاندی با مقیاسی کوچک ساخته می‌شود، اما این کوچکی برای این است که این مجتمع تبدیل به یک مرکز تجاری بسیار لوکس و مدرن شود و به این ترتیب اعتبار و ارزشی ویژه به محدوده گاندی ببخشد. علاوه بر این، مجتمع دارای یک فست‌فود بسیار شیک است که نیاز شهروندان و خریداران را از این لحاظ نیز در خود مجتمع برطرف می‌کند. هرچند در مجتمع‌هایی با این مقیاس معمولاً مکانی برای فست‌فود و رستوران در نظر گرفته نمی‌شود.

مساحت زمین پروژه ۹۹۹ مترمربع و زیربنای آن ۸۲۸۰ مترمربع است. این مجتمع دارای ۱۲ طبقه است که ٤ طبقه آن در زیرزمین قرار دارد و باقی آن روی زمین با ارتفاع کل ٣٣ متر خواهد بود.

در مجموع تعداد واحدهای تجاری این مجتمع ۲۰ واحد است و ۱۷ واحد نیز برای کاربری اداری در نظر گرفته شده است.

طبق سیاست‌ها و خط‌مشی‌های گروه شرکت‌های ایرانیان اطلس مبنی بر استفاده از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر در تمام پروژه‌ها، در مجتمع تجاری-اداری اطلس گاندی نیز با هدف صرفه‌جویی در مصرف انرژی‌های تجدیدناپذیر، تلاش بر این است که از انرژی‌های پاک و نوین استفاده شود، برای مثال، برای نورپردازی نما یا بخشی از نورپردازی مشاعات می‌توان از انرژی خورشیدی استفاده کرد؛ زیرا گروه شرکت‌های ایرانیان اطلس همواره براین باور است که برای کاهش هزینه‌های مصرف انرژی و حمایت از انرژی‌های پایان‌پذیر، باید برنامه‌هایی تدوین کرد تا به‌تدریج استفاده از انرژی‌های نو و پاک جایگزین سایر انرژی‌ها شود. در طبقه آخر اطلس گاندی، باغ‌بامی بسیار زیبا طراحی شده است. علاوه بر این، در نیم‌طبقه‌‌ای که در این مجتمع وجود دارد نیز یک باغ‌بام دیگر در نظر گرفته شده است. رستوران مجموعه در همین نیم‌طبقه واقع شده است و باغ‌بام مذکور در محوطه جلوی آن قرار خواهد داشت که در آن از عناصر طبیعت جاندار استفاده خواهد شد.

محدوده‌ی مرکزی شهر تهران

عکس‌های این پروژه

logo-area